BiznessLoģistikaUzņēmējdarbība

Uzņēmējdarbībā svarīgi atrast pastāvīgus sadarbības partnerus

uznemejdarbiba

Uzņēmējdarbībā ražošana un klientu apgāde ar savu preci nav iespējama bez loģistikas pakalpojumu izmantošanas.

Sākot ar izejvielu sagādi un beidzot ar saražotās preces nogādi līdz klienta durvīm, vienmēr ir svarīgi izvērtēt, izdevīgāk ir pašam uzturēt autoparku vai noslēgt darījumu ar kādu, kas piedāvā šādus pakalpojumus.

Ir jomas, kur tiek uzskatīts: labāk lai viss pieder man un es par to maksāju, nekā es maksāju kādam no malas un man nekas nepieder. Piemēram, ja domājat par savu dzīvokli vai māju, tad parasti vislabākais tomēr ir nopirkt pašam nekā īrēt.

Pat ja jums tā dēļ nāktos ņemt kredītu, visdrošāk tomēr ir maksāt bankai un domāt, ka esat īpašnieks, nekā maksāt īpašniekam un zināt, ka tāpat neko nevarat mainīt.Ja vien jūs nepiederat pie tiem cilvēkiem, kuriem ik pēc neilga laika patīk sagādāt sev pārmaiņas, izvēloties citu mājvietu.

Uzņēmējdarbībā pēc šāda pārmaiņu modeļa parasti nestrādā: ik pēc noteikta laika mainīt atrašanās vietu, tāpēc šajā gadījumā viennozīmīgi uzvarētu pastāvīga atrašanās vieta.

Bet kā ir ar transporta pakalpojumiem?

Ir taču zināms, ka autoparka uzturēšana maksā noteiktu naudas summu, transports regulāri ir jāremontē, jāmeklē atbilstošas rezerves daļas, vasaras un ziemas riepas, jāmaksā alga šoferiem, un transportam taču kaut kur arī jāstāv.

Tomēr arī šeit labāk ir gādāt par savu autoparku, nevis izmantot citus pakalpojumus. Pat ja jums nepārtraukti būs jādomā, kur gādāt rezerves daļas, ziemas riepas vai citas ar šī parka uzturēšanu saistītas lietas, ilgtermiņā tas parasti atmaksājas, bet neaizmirstat vienlaikus padomāt vairākus soļus uz priekšu.

Uzņēmējdarbībā ir ne mazums tādu brīžu, kurus jūs nevarat paredzēt, tāpēc vienmēr ir svarīgi laikus gādāt par uzticamiem un drošiem sadarbības partneriem, tai skaitā arī pārvadājumu jomā. Kaut arī vislabākais ir laikus plānot dažādas aktivitātes, arī šajā biznesā nav iespējams bez pēkšņām nepieciešamībām.

Citu pārvadājumu kompāniju pakalpojumus jūs varat izmantot tad, kad notiek negaidīti pavērsieni – un tādu biznesā nav maz. Piemēram, ir liels pasūtījums, taču jūsu auto parks nespēj nodrošināt laicīgu izejmateriālu piegādi, kur nu vēl vienlaikus saražoto preci aiztransportēt līdz pasūtītājam.

Vai arī kādam no jūsu transportiem gadījusies ķibele un nepieciešams nomainīt riepas, bet izrādās, tās tuvākajā servisā ir beigušās, tāpēc jūsu transports pāris dienas paliek dīkstāvē, arī šajā gadījumā visloģiskāk būtu izmantot sadarbības partneru piedāvātos loģistikas pakalpojumus.

Patiesi uzticami un droši sadarbības partneri šādās situācijās palīdzēs jums rast risinājumu, pat ja pašu transports šobrīd nebūs uz vietas.

Kā izvēlēties drošus partnerus?

Šeit nav viennozīmīgas atbildes, jo lielākoties viss balstās uz citu uzņēmēju atsauksmēm, dažādiem publiskiem biznesa rādītājiem, reputāciju un cenas.

Izvērtējiet, kas der tieši jums, vai to nosaka sadarbības partnera atrašanās vieta, reputācija, cenas kāds cits faktors – jo izdevīgāk jums veidosies sadarbība, jo veiksmīgāk jūs varēsiet īstenot savu biznesu.