Loģistika

Loģistikas sakarā noteikti būtu jārunā par tādu šobrīd aktuālu jomu, kā preču piegādi klientiem, kuri tās pasūta internetā. Šis iepirkšanās veids ir kļuvis tik pašsaprotams un arī ierasts, ka pārdevējiem, kuri nepiedāvā šādus pakalpojumus, ir iespēja zaudēt daļu savu klientu tikai šī iemesla dēļ.

cilveks

Kāpēc mums patīk iepirkties internetā?

Tādā veidā varam iepirkties jebkurā veikalā, pat neizejot no mājām. Arī ārzemju veikalos, jo preces tiek piegādāts arī no turienes.

Preču iegāde no mājām un arī saņemšanā mājās ir ērta daudziem, kuri dažādu apstākļu dēļ ir vairāk vai mazāk piesaistīti mājai. Tā gadās, ja slimo, ja mājās ir mazs bērniņš. Un var gadīties, ka arī auto salūzis un brauciens uz pilsētu nav iespējams. Iemeslu ir daudz. Un tāpēc arī šādam pakalpojumam ir tiek liela popularitāte.

Interneta veikali piedāvā tiešām plašu izvēli. Parastajos veikalos bieži vien nav tik lielas izvēles.

Katrs interneta veikals vienmēr piedāvā arī kādas labas atlaides. Un par tām ērti var uzzināt, ja izmanto kādu no interneta veikalu cenu salīdzināšanas vietnēm. Lai parastos veikalos salīdzinātu cenas, vajadzīgs daudz laika.

Vispār jau šie ir tikai daži iemesli, ko var minēt, kāpēc izvēlamies iepirkties interneta veikalos. Jo pamatā šajā rakstā vairāk gribējām koncentrēties tieši uz pašu preču piegādes pakalpojumu, ko nodrošina interneta veikali.

 

Pircējs var izvēlēties piegādes veidu

Katrs sevi cienošs interneta veikals saviem klientiem piedāvā ne tikai vienu preču piegādes veidu, parasti ir vairākas alternatīvas, no kuram klients var izvēlēties savai situācijai izdevīgāko. Parasti gan šiem piegādes veidiem ir arī atšķirīgs izcenojums, bet tas tomēr nodrošina izvēles iespējas, kas šodienas pārdošanas un konkurences situācijā ir tiešām svarīgi.

 

Kurjerdienesti

Daudzi interneta veikali sadarbojas ar preču piegādes dienestiem, kas sniedz piegādes pakalpojumus. Tas nozīmē, ka pārdevējs preci nodod kurjerdienesta rokās, kas parūpējas par tālāko loģistiku. Izplāno kad un kā notiks piegāde, parūpējas par preces drošību, izplāno, kuram kurjeram ir visērtāk un efektīvāk piegādat šo sūtījumu. Kā arī notiek tālāka saziņa ar sūtījuma saņēmēju, lai vienotos par abpusēji izdevīgu preces nodošanas un pieņemšanas brīdi. Kurjerdienesti īpaši izstrādājuši efektīvu shēmu, kā nodrošināt ātras, drošas un klientiem ērtas preču piegādes visā Latvijas teritorijā, kā arī uz Eiropas valstīm. Kurjerdienestu priekšrocība ir tā, ka preču piegāde notiek jau nākamjā vai aiznākamajā dienā. Kā personīgu piemēru varu minēt interneta veikalu brivi.lv, kas pārdod elektropreces, un piegādi nodrošina jau vienas līdz trīs dienu laikā.

 

Pakomāti

Salīdzinoši nesen Latvijā kā preču piegādes un nosūtīšanas alternatīva ir ienākuši pakomāti. Un tie ir ieguvuši popularitāti, jo ļauj iedzīvotājiem brīvi plānot savu sūtījumu apriti. Pakomāti pieejami daudzās pilsētās Latvijā. Tajos katrs var ievietot sūtījumu un nosūtīt uz jebkuru citu pakomātu Latvijas teritorijā. Šo piegādes veidu bieži izvēlas mazie pārdevēji – dzīvesstila uzņēmumi, mājražotāji. Pakomātu priekšrocība ir tā, ka tie ir brīvi pieejami jebkurā laikā, tāpēc tas ir ērti tiem, kuri strāda nestandarta darbalaiku un nevar sagaidīt kurjeru, kā arī apmeklēt pastu. Pakomātus arī apkalpo kurjerdienesti, kas arī nodrošina ātru preču apriti.

 

Pasta pakalpojumi

Tradicionāls un jau pierasts preču aprites veids, ja pasūtījums veikts internetā, ir Latvijas Pasta pakalpojumi. Tas ir pārbaudīts veids, kā saņemt un nosūtīt preces. Interneta veikali to piedāvā kā vienu no iespējām saņemt preces, kas pasūtītas viņu veikalā. Tomēr iedzīvotāji salīdzinoši mazāk izmanto šo veidu, jo ir pārādījušies alternatīvi un ātrāki piegades veidi. Pasta darba specifikas dēļ sūtījumu aprites laiks var būt no divām trijām līdz četrām piecām dienām. Un tagad visi esam tendēti uz ātrāku rezultātu. Loģistikas nozare nav nekāds izņēmums, jo kvalitāte, ātrums un klientu vajadzību apmierināšana ir prioritāte, ja pārdevējs vēlas saglabāt savu popularitāti klientu vidū. Pasts ir visdrošākais preču aprites veids, ja runa ir par sūtījumiem no un uz ārzemēm, jo tam ir liela pieredze, plašs sadarbības tīkls un resursi, lai nodrošināt kvalitatīvu un drošu preču apriti.